Przeskocz do treści

Spotkanie z misjonarką

„Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji”
Św. Jan Paweł II
30 października br. do naszej szkoły zawitała Pani Justyna Rutkowska, która jako osoba świecka wyjechała na misje. Pani Justyna przez okres 2 miesięcy pracowała jako wolontariuszka w misji prowadzonej przez siostry Katarzynki w miejscowości Nambosz w Togo (obszar tego państwa to jakby dwa razy nasze województwo).

Pani Justyna opowiadała o tamtejszej ludności, o tym jak żyją i z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Opowiedziała również o bardzo trudnej sytuacji rówieśników naszych uczniów zamieszkujących Nambosz. Zdradziła też tajemnicę pięknej bieli zębów Afrykańczyków
i koloru ziemi w Afryce.

Nasza misjonarka przywiozła do szkoły różne pamiątki z tamtego terenu, które dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet założyć. Największą atrakcją była afrykańska szczoteczka do zębów (gałązka afrykańskiego drzewa), materiał „Pań” wykorzystywany w wielu sytuacjach np. jako nosidełko dla niemowląt, łóżko, kołdra czy po prostu spódnica oraz Taczenta – rzeźba przedstawiająca mieszkalny piętrowy budynek bogatych Togijczyków.
Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali o misjach i zadawali wiele pytań.

Andrzej E. Gołębiewski

Skip to content