Wyjazd do Lincoln.

W czasie ferii zimowych- w dniach 20-23 stycznia 2019- delegacja nauczycieli z naszej szkoły odwiedziła trzy szkoły w Lincoln w Wielkiej Brytanii.

Był to wyjazd w ramach projektu „Culture, Curriculum and Communications” programu Erasmus +, Akcja 2 Partnerstwa współpracy szkół realizowanego w Szkole Podstawowej w latach 2018-2020.

Podczas wizyty nauczyciele odwiedzili trzy szkoły partnerskie:  Bishop King   Monks Abbey  St Peter At Gowts, w których obserwowali codzienną pracę i zabawę w szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii oraz dyskutowali nad podobieństwami i różnicami w systemie edukacji w obu krajach.

28 maja 2018 roku naszą szkołę odwiedzili nietypowi goście- grupa nauczycieli z Wielkiej Brytanii. Nasi goście obserwowali oraz aktywnie uczestniczyli w lekcjach historii, j. angielskiego i kółku plastycznym. Mieli także okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami naszej szkoły- chętnie opowiadali o systemie edukacji w swoim kraju i z zainteresowaniem słuchali o polskim szkolnictwie.  Bardzo podobały im się sale lekcyjne oraz zieleń, która otacza naszą szkołę.
Ważną częścią wizyty było zwiedzenie Fromborka- nasi goście zachwycili się Archikatedrą, koncertem organowym,  Szpitalem św. Ducha oraz Wieżą Radziejowskiego, z której tego dnia rozciągał się wyjątkowo piękny widok.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu wizyty.

Ogłaszamy nabór do udziału w projekcie pt. „Culture, Curriculum and Communications Programu Erasmus+, Akacja 2, Partnerstwa współpracy szkół.

Regulamin projektu wraz ze zgodą na udział w projekcie dostępny jest na stronie szkoły, sekretariacie i u wychowawców klas. Deklarację uczestnictwa w projekcie i zgodę na wyjazd do Wielkiej Brytanii w dniach 24-27 marca 2019 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły do 11 lutego 2019 r. (poniedziałek). Uczniowie chętni do udziału w wyjeździe edukacyjnym powinni posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Spotkanie komisji kwalifikacyjnej odbędzie się 11 lutego 2019 r. o godzinie 15.00

Projekt realizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika
w Zespole Szkół we Fromborku