Przeskocz do treści

Spotkanie autorskie z pisarką panią Jagodą Falarz

26.10.2018 r. gościliśmy w naszej szkole poetkę, „wierszarkę” z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, autorkę zbiorów wierszy dla dzieci „Czytanki Piekarczyka” i „Wiersze z Ratusza” Jagodę Marię Falarz. Pisarka dorastała w atmosferze wierszy polskich poetów, niezapomnianych bajek braci Grimm. Teraz sama pisze o motylkach, kotkach, raczkach, kurkach, o gubionych rękawiczkach, ale też o naszym papieżu Janie Pawle II. W jej wierszach nie brakuje akcentów elbląskich i nie tylko:
„ Poznań ma koziołki, Łowicz – pelikany,
Warszawa Syrence układa peany.
Kraków dba o smoka, Lublin z lina słynie,
Co w rzece Bystrzycy od stuleci płynie.
Kętrzyn ma niedźwiedzia, Frombork Kopernika,
a my elblążanie mamy Piekarczyka. (…)
Uczniowie kl. I – III mieli okazję posłuchać zabawnych i pouczających wierszy interpretowanych przez ich twórczynię. Dowiedzieć się skąd autorka czerpie pomysły na swoje wiersze, zadać pytania związane z twórczością gościa i rozwiązać ciekawe zagadki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie można było kupić książkę z imienną dedykacją i autografem pisarki. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tomik wierszy (prawdopodobnie tryptyk dla najmłodszych) i na następne tak miłe spotkanie.

Skip to content