Przeskocz do treści

„Śniadanie Daje Moc”.

Galeria
Galeria

SP we Fromborku przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Klasy I-III korzystały ze scenariuszy dostępnych na stronie. Były misje klasowe, domowe, specjalne, podczas których dzieci poznały nowe postacie: Tolę, Maksa i Wszystkojada oraz 12 zasad zdrowego odżywania.

Dnia 8.11.2016r. odbył się finał Misji Śniadaniowych „Śniadanie Daje Moc”. Tego dnia dzieci przygotowywały zdrowe kanapki, jogurty, soki, sałatki owocowe dla uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pracowników szkoły, zaproszonych gości i rodziców. Każda klasa wykonała wielkoformatowy komiks przedstawiający 12 zasad zdrowego odżywiania podsumowujący przygody nowych bohaterów Toli, Maksa i Wszystkojada. Dzieci zrozumiały konieczność i potrzebę spożywania zdrowego śniadania przed wyjściem do szkoły, ponieważ zdrowe śniadanie daje energię i siłę do nauki, zabawy i pracy na początek dnia.

Skip to content