Przeskocz do treści

Wycieczka edukacyjna do Gdańska i Gdyni klas II i III

16  listopada uczniowie klas II i III udali się na wycieczkę edukacyjną do Gdańska oraz Gdyni.
Pierwszą atrakcją było zwiedzanie  Westerplatte. Na początku przewodnik opowiedział uczniom o wydarzeniach mających miejsce w tym historycznym miejscu w pierwszych dniach września 1939 r. Następnie przeszliśmy do Wartowni nr 1 oraz ruin koszar, a także do miejsca po Wartowni nr 5, gdzie znajdowały się symboliczne groby obrońców. Podczas tego spaceru uczniowie poznawali historię związane z danym miejscem. Weszliśmy również na górujący nad polem bitwy kopiec, na którym wznosi się Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Następnie udaliśmy na Gdańską Starówkę. Spacerkiem przeszliśmy od Bramy Zielonej, poprzez reprezentacyjny Długi Targ z Fontanną Neptuna, Dworem Artusa i Złota Kamienicą.  Następnie przeszliśmy ulicą Długą prowadzącą wzdłuż patrycjuszowskich kamienic o wspaniałych fasadach i oryginalnym wystroju.
Z Gdańska skierowaliśmy do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Centrum Nauki Experyment w Gdyni to miejsce, które nie tylko pozwoliło nam zapomnieć o szarościach za oknem, ale przede wszystkim takie, które zachwyciło każdego. To miejsce łączące naukę i zabawę, skutkiem czego było efektywne przyswajanie wiedzy i rozbudzanie w uczniach  ciekawości świata.
Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo - skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania. Wystawa, w której udział wzięli uczniowie podzielona była na cztery strefy tematyczne: Hydroświat - możliwość poznania tajemnic wodnego świata - budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry, dzieci miały możliwość  nieźle się pochlapać. Drzewo życia - to wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie nasi mali zwiedzający mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Miały możliwość też odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi i podziwiać przyrodniczy fotoplastykon. Niewidoczne siły to kolejna wystawa, a w niej zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych, z którymi uczniowie sobie świetnie poradzili. W sekcji akcja - człowiek czekała na dzieci wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzały do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy. Przeprowadziły też wirtualną operację, a dzięki nowoczesnej technologii, przekonały się jak będą wyglądać w wieku 80 lat!
Wszystkie dzieci wróciły pełne wrażeń po spotkaniu ze światem nauki.

Skip to content