Przeskocz do treści

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 26 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała

dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie Pasuję Cie na ucznia Szkoły Podstawowej dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, prawego ramienia pierwszoklasistów.
Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się nauczyły w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci w asyście czwartoklasistów przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Skip to content