Przeskocz do treści

Wycieczka do Jednostki Ratownictwa Gaśniczego

We wtorek 25 września uczniowie kl.2 z wychowawcą klasy i rodzicami pojechali do Jednostki Ratownictwa Gaśniczego 2 Komendy Miejskiej w Elblągu.
Dzieci wzięły udziału w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach podczas których nabyły nowe umiejętności i zdobyły wiedzę min. o zagrożeniach pożarowych w domu, szkole, o alarmowaniu służb ratowniczych i postępowaniu podczas pożaru, o zasadach ewakuacji. Uczniowie zobaczyli min. filmy edukacyjne przygotowane specjalnie przez MEN, materiały udostępnione przez KGPSP min. w ramach akcji CZAD i Ogień – Obudź czujność!, oraz materiały własne. Zajęcia miały formę nauki przez zabawę, ćwiczenia i prezentacje.
W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość zobaczenia symulowanego pożaru mieszkania (efekty: światło, dym, dźwięk) oraz zwiedzenia „spalonych” pomieszczeń mieszkania i znalezienie przyczyn powstania pożaru (miejsca oznakowane specjalnymi tablicami informacyjnymi). Dzieci mogły same uruchomić alarm pożarowy, naciskając przycisk ROP, zobaczyć jak działa w praktyce prawdziwa czujka dymu czy czadu, próbowały powiadomić o zagrożeniu dyspozytora z wykorzystaniem telefonu alarmowego 112 i 998 (alarmowanie w obrębie sali),
Na czas uczestnictwa w zajęciach każde dziecko ubrało się w strój strażacki.

Skip to content