Przeskocz do treści

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Ortografa i Ortoklasy 2019.

W marcu odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Ortografa i Ortoklasy 2019. W ortograficznych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV - VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Konkurs składał się dwóch etapów i był dostosowany do kategorii wiekowej uczestników. W pierwszej części uczniowie pisali dyktando, w którym musieli wykazać się znajomością zasad poprawnej pisowni. W etapie drugim wykonywali ćwiczenia ortograficzne, językowe i gramatyczne. Łącznie w konkursie wzięło udział trzydziestu uczniów.

Tytuł Ortografa 2019 przypadł uczniowi klasy V a Aleksandrowi Stankiewiczowi. Drugie miejsce zajął uczeń klasy VIII Jakub Paszka, a trzecie Oliwia Grasso z klasy VI. Na wyróżnienie zasłużyli również: Michał Prokopiuk za bezbłędnie napisane dyktando, Filip Woźniak i Radosław Makarewicz.

Tytuł Ortoklasy 2019 wywalczyła klasa V a- GRATULACJE!!!!!!!

Skip to content