Przeskocz do treści

SLEEVEFACE W WYKONANIU GIMNAZJALISTÓW

Sleeveface to zdjęcia, na których widoczna jest okładka książki, sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowi jej przedłużenie czy dopełnienie. Ta nowa moda zagościła w progach naszej szkoły dzięki kreatywności gimnazjalistów z klasy IIIB. Pomysł stworzenia nietypowej wystawy promującej nowości zakupione do szkolnej biblioteki narodził się podczas realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedsięwzięcie zostało entuzjastycznie przyjęte przez uczniów. Niedługo po ogłoszeniu propozycji projektu zaczęło się kompletowanie ekipy modeli chętnych do uczestnictwa w sesji zdjęciowej oraz wybieranie okładek książek. W te roli wystąpili: Alicja Olkowska, Sebastian Balicki, Wadim Tulisow, Dominik Gula i Mikołaj Smusz. Wszystkie zdjęcia wykonał Miłosz Hołubowski. Właśnie osoba fotografa okazała się kluczowa – Miłosz wykonał wiele ujęć, aby osiągnąć zamierzony efekt, przygotował zdjęcia do druku. Zwieńczeniem wspólnego trudu uczniów i nauczyciela bibliotekarza jest wystawa „Książkowe inspiracje. Sleeveface w wykonaniu gimnazjalistów” wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

Skip to content