Pasowanie na Świetlika

9 października 2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetlika”, którą poprowadzili:
p. Janina Demkowicz-Dobrzańska, p. Marta Jaczewska wraz
z uczniami klasy II: Nadią Kołtek, Hubertem Bebłotem oraz klasy III Oliwią Rutką i Mileną Mrożek.
Aby dołączyć do gromady świetlicowej, pierwszoklasiści w obecności pani wicedyrektor Danuty Dudek, starszych kolegów, wychowawcy klasy pani Anny Janowiak oraz wychowawców świetlicy musieli przejść następujące próby:
PRÓBĘ SPRAWNOŚCI,
PRÓBĘ WIEDZY,
PRÓBĘ ZABAWY,
PRÓBĘ WYGIMNASTYKOWANEGO JĘZYKA,
PRÓBĘ ŚMIECHU.
Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci na świetlika złożyli uroczystą przysięgę:
„Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów,
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć:
Dzień dobry, dziękuję, przepraszam.
Obiecuję grzecznie się bawić i odrabiać lekcje."

Po uroczystym ślubowaniu każdy pierwszoklasista został pasowany na świetlika oraz otrzymał pamiątkowy medal „Pasowania na Świetlika” i coś słodkiego. Klasa I otrzymała również w prezencie słoik z Ciszakami, małymi stworkami, które pomogą dzieciom utrzymać ciszę i spokój podczas codziennej pracy na lekcji.
Wychowawcy świetlicy: Janina Demkowicz-Dobrzańska, Marta Jaczewska.