Przeskocz do treści

Pasowanie na czytelnika

1 grudnia nasi najmłodsi uczniowie zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki.
Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. „ Bajkowy ambaras” przygotowane przez członków koła teatralnego pod kierunkiem p. Marty Tokarskiej. Potem odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika i przyjaciela książki. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie udali się do pomieszczeń biblioteki. Dowiedzieli się, gdzie jest ustawiona literatura przeznaczona dla młodszych dzieci, poznali najważniejsze zasady korzystania z księgozbioru i poszanowania książek. Na zakończenie doczekali się pierwszego, samodzielnego wypożyczenia. Tym razem wszyscy uczniowie otrzymali nowiutką książkę, zakupioną specjalnie dla nich „Pierwszaki z kosmosu”. Do książki każdy mógł wybrać sobie zakładkę wykonaną przez kolegów z kl. III a i III b specjalnie na tę okazję. Mamy nadzieję, że pierwszaki będą chętnie odwiedzały bibliotekę, rozwijając i doskonaląc przy okazji swoje umiejętności czytelnicze.

Skip to content