Niezwykła Praga

W dniach 4-7.06.19. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum uczestniczyli w szkolnej wycieczce, która stała się zarazem zwieńczeniem wieloletniej nauki we fromborskiej szkole.

To była naprawdę wspaniała przygoda, podczas której młodzież odwiedziła gorący o tej porze roku Wrocław, który zachwyca swoimi zabytkami. Jednym z punktów programu był również Karpacz, wyjście w Karkonosze i zdobycie Śnieżki (1602 m.n.p.m.). Udało się to wszystkim uczestnikom, ale na szczególne wyróżnienie zasługują ci, którzy zdobyli sam wierzchołek, weszli i zeszli ze szczytu. Tym, którym zabrakło sił na zejście mogli zjechać kolejką linową. Podziwianie przepięknych górskich krajobrazów było niezapomnianym przeżyciem. Po powrocie ze Śnieżki, po krótkim odpoczynku, właścicielka ośrodka zaprosiła wycieczkowiczów na dyskotekę, która odkryła talenty taneczne naszej młodzieży. Kolejnego dnia odkrywaliśmy piękno skąpanej w słońcu czeskiej Pragi. Nie mogło się też obyć bez posmakowania czeskich knedlików. W drodze powrotnej do domu skorzystaliśmy jeszcze z gościnności Szklarskiej Poręby i odwiedziliśmy zagrodę Żelazny Tygiel Waloński, gdzie młodzież mogła z bliska przyjrzeć się pracy kowala, zajrzeć do szybów i sztolni, w których wydobywano rudy żelaza. Na koniec sympatycznej wizyty właściciel poczęstował wszystkich swojskim chlebem z masłem, po którym nie został nawet okruszek. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Gnieźnie i wspólne zdjęcie pod katedrą gnieźnieńską.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Z pewnością wspomnienia z tej wspaniałej wyprawy pozostaną w pamięci uczestników na wiele, wiele lat.