Przeskocz do treści

Międzynarodowy Dzień Kropki

13.09.2019r. uczniowie kl.1-3 wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Poznali historię Vashti i jej kropki. Nauczyli się śpiewać piosenkę „Kropka”.

Uczniowie w tym dniu wykonywali różne prace plastyczne: kl.1a i 1b- projektowały obrazy za pomocą kropek z plasteliny, jak również rysowały pastelami, kredkami samodzielnie wymyślonych obrazów powstałych z łączenia kropek. Kl.2 – „Dmuchawce” wykonane za pomocą palców maczanych w farbie. Natomiast kl.3 – uczniowie wykonywali w zespołach plakatów z kółek różnej wielkości oraz malowali pastelami na dużych arkuszach brystolu obarów z kropek. Wszystkie prace zostały zawieszone na korytarzu szkolnym.

W czasie zajęć bibliotecznych uczniowie klas V a i VI a (a chętni z innych klas w swoim wolnym czasie) również poznali historię Vashti, wyruszyli do „Kropkowej krainy” (czytali po cichu tekst, potem wypowiadali się na jego temat), odkrywali swoje talenty i wykonywali prace plastyczne wg własnych pomysłów z wykorzystaniem kropek. Dzieła ich zdobiły korytarz na I piętrze. Za rok znowu „kropkujemy”, bo każdy jest w czymś doskonały tylko musi odkryć swój talent i go rozwijać.

Font Resize