25 FINAŁ WOŚP

18 758,67 – tyle udało się zebrać podczas 25 Finału WOŚP!To oznacza, że rekord został pobity. Ale nie o rekordy tu chodzi. Najważniejsze i najpiękniejsze jest to, że po raz kolejny mieszkańcy Fromborka i okolic nie zawiedli i tłumnie przybyli do szkoły wesprzeć akcję, podczas której zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Orkiestra we Fromborku zaczęła już grać w sobotę. Odbył się wtedy IV Turniej Piłki Siatkowej, podczas którego o zwycięstwo walczyło dwanaście drużyn. W przerwach między meczami zawodnicy mogli się napić kawy albo herbaty, zjeść ciasto bądź hamburgera przy stoiskach Samorządu Szkolnego i Powiatowego Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze”. W niedzielę natomiast 40 wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami już od wczesnych godzin porannych kwestowało na ulicach naszego miasta. Przed południem na Orliku zgromadziły się tłumy biegaczy i zwolenników nordic walking, by wziąć udział w IX Fromborskim Biegu na rzecz WOŚP. O godzinie 12 zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej szkoły. Klasy I-III szkoły podstawowej zorganizowały kiermasze i drobne przekąski. Można było również zmierzyć poziom cukru we krwi czy skontrolować ciśnienie tętnicze dzięki uprzejmości pań ze szpitala. Czas umilały nam występy dzieci z przedszkola i szkoły, Szkoły Muzycznej Yamaha, zespołu Rivers z Mławy oraz naszych niezastąpionych pań z zespołu Warmianki. W przerwach między występami można było nabyć gadżety WOŚP i przeróżne rzeczy ofiarowane przez darczyńców. W międzyczasie rozegrany został również turniej warcabowy z trzykrotnym wicemistrzem Polski .
Bardzo serdecznie Państwu dziękujemy za wszelką pomoc i wspólne bycie razem. Widzimy się za rok!