1 grudnia- Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Aids

20161201_075820
Galeria

1 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Aids. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia znacznie wcześniej.

Zbierali informacje o tej nieuleczalnej chorobie XXI w. podczas zajęć z pielęgniarką medycyny szkolnej. Wykonali również klasowe plakaty informacyjne na temat HIV i AIDS, które później zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Już w konkretnym dniu rozdawali i nosili czerwone kokardki symbolizujące wsparcie dla chorych i cierpiących. Dopełnieniem wszystkich działań był Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/ AIDS, który wyłonił pięciu uczniów- reprezentantów szkoły do etapu powiatowego.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Braniewie:

I miejsce- J. Urbanowicz- 23 punkty
II miejsce- A. Czyplis, W. Komoń- 22 punkty