Przeskocz do treści

Szkolny Tydzień Profilaktyki

Galeria

W dniach 22-26 maja tradycyjnie, jak co roku, odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki. Każdy dzień obfitował w liczne atrakcje zachęcające dzieci i młodzież do zdrowego i bezpiecznego życia. I tak poniedziałek przebiegł pod hasłem: "Jak nie zbłądzić w świecie używek, pokus i chorób cywilizacyjnych". Oprócz spektakli profilaktycznych wystawionych przez aktorów z krakowskiego teatru, młodzież uczestniczyła w spotkaniu ze starszym aspirantem Kamilem Zalewskim na temat "Dopalacze kradną życie". W poniedziałek zapoczątkowano również trwającą przez cały tydzień akcję: "Cała szkoła biega- biegiem po zdrowie- zbieramy kilometry". Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie przebiegali określoną przez siebie ilość kilometrów i zbierali je na własne konto i na konto klasy przez cały tydzień. W ostatnim dniu akcji wszystkie kilometry zliczono i wyłoniono najlepszych klasowych biegaczy oraz klasę, która wybiegała najwięcej kilometrów. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe medale.
Hasło wtorku brzmiało: "Bądź bezpieczny w niebezpiecznym świecie". W tym dniu młodzież spotkała się z panią psycholog z miejscowego szpitala, która przekazała im kilka wskazówek dotyczących tego, jak radzić sobie z depresją i stanami lękowymi. Na zajęciach z wychowawcami prezentowano filmy o tematyce zagrożeń, jakie czyhają na młodych we współczesnym świecie. Dzieci z klas I- III szkoły podstawowej uczestniczyły w konkursie plastycznym "Pułapki internetowe" oraz wykonały bardzo ciekawe lapbooki.
W środę młodzież z gimnazjum odbyła lekcje RAKOOBRONY pod hasłem: "Zwrotnikraka- zrób rakowi w tył zwrot" w ramach Ogólnopolskiej Kampanii. Na zajęciach z pielęgniarką przybliżono uczniom problem chorób nowotworowych i udzielono kilku wskazówek, jak można się przed nimi ustrzec. Uczniowie klas VI i III gimnazjum wzięli również udział w warsztacie prowadzonym przez panią pedagog z PPP Barbarę Dytkowską na temat :" Żyję zdrowo bez nałogów".
Czwartek przebiegł pod hasłem: "Pierwsza pomoc- uczymy się ratować życie". Gimnazjaliści odbyli mini kurs pierwszej pomocy prowadzony przez ratownika medycznego 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie panią Ewelinę Bednarczyk, dzięki uprzejmości dowódcy płk. Jacka Ostrowskiego. Była to bardzo ciekawa lekcja, która zaowocowała wysokimi wynikami w Szkolnym Konkursie Wiedzy z Zakresu Pierwszej Pomocy, który odbył się jeszcze tego samego dnia. Młodzież wykazała się naprawdę imponującą wiedzą na ten temat. Kurs ratowania życia odbyli również uczniowie szkoły podstawowej. Ten poprowadziły specjalnie w tym celu przeszkolone w ramach akcji WOŚP nauczycielki. Na przerwach uczniowie rozwiązywali krzyżówki profilaktyczne, które sami opracowali. W piątek nastąpiło podsumowanie całego tygodnia. Na finał gimnazjaliści przygotowali, w ramach projektu edukacyjnego, spektakl profilaktyczny pt.: "Dawno temu na Olimpie", który został również wystawiony dla pacjentów fromborskiego szpitala. Młodzież popisała się doskonałą grą aktorską i kreatywnością.

Font Resize