Przeskocz do treści

Turniej Pokoleń w Piłce Siatkowej

18.02.2017 r. odbył się w naszej szkole Turniej Pokoleń w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół we Fromborku z okazji 70- lecia Edukacji Fromborskiej. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn składających się z uczniów, absolwentów, pracowników i sympatyków fromborskiej szkoły. To był naprawdę dzień pełen emocji i to nie tylko sportowych. Po latach na boisku spotkała się bowiem drużyna siatkarek Orlik Frombork w składzie: Magdalena Kurowska, Justyna Bąk, Paulina Jędrychowska, Agnieszka Skowrońska, Sylwia Słomińska wspierane przez kolegów strażaków, też naszych absolwentów. Miło było zobaczyć dziewczęta znowu w akcji i przypomnieć sobie ich sportowe sukcesy. Na spotkanie z podopiecznymi dotarł również trener Tomasz Jodko, który nie krył wzruszenia. Wspomnieniom nie było końca.
Poziom turnieju okazał się niezwykle wysoki. Niektóre akcje dorównywały tym ze światowych boisk. Były też mecze bardzo wymowne, kiedy to naprzeciwko siebie stanęli: dziewczynki z klasy VI, policjanci, czy nauczyciele. To właśnie takie momenty udowadniają, że siatkówka łączyła i nadal łączy pokolenia. Taka też była idea turnieju, który w jednym momencie połączył przeszłość z przyszłością i teraźniejszością.
Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale. W przerwie mogli poczęstować się pysznymi ciastami, kawą i herbatą w przygotowanej przez uczniów i ich rodziców kawiarence. Każdy mógł też dokonać pamiątkowego wpisu w kronice szkolnej.
Ostatecznie zwycięzcami turnieju i zdobywcami pucharu została drużyna absolwentów w składzie:

  1. Marcin Boniecki
  2. Dawid Gawłowski
  3. Jakub Kołodziejski
  4. Kamil Maćkowiak
  5. Bartłomiej Boniecki
  6. Kacper Koncyjał

Miejsce drugie zajęli policjanci a trzecie drużyna nauczycieli.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wspólne spotkanie i mile spędzony czas. Razem zapisaliśmy nową kartę w historii szkoły.

Skip to content