Przeskocz do treści

Szkolny Tydzień Profilaktyki

W dniach 13-17 stycznia odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem: "Bezpieczni, zdrowi i wolni od uzależnień". Każdy kolejny dzień obfitował w liczne atrakcje specjalnie przygotowane dla naszych uczniów.

Poniedziałkowi przyświecało hasło: Uzależnieniom mówimy zdecydowane NIE! W klasach I-III odbył się w związku z tym konkurs plastyczny “Jak dbam o zdrowie” oraz spotkanie z pedagogiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Braniewie na temat: „Jesteśmy inni, lecz tacy sami”. We wtorek odbył się maraton zdrowia pod hasłem: “Na sportowo, zawsze zdrowo”! Wszyscy uczniowie wzięli udział w grach i zabawach ruchowych dbając tym samym o kondycję fizyczną. Środzie towarzyszyło hasło: “Poza zasięgiem- fonoholizm- zagrożenie współczesnej młodzieży”.
W tym dniu terapeuta uzależnień z miejscowego szpitala Pani Małgorzata Urbanowicz poprowadziła z młodzieżą warsztaty na temat: „Smartfon- pułapka udająca maszynkę szczęścia”. Dodatkowo odbyły sie spotkania z pielęgniarką medycyny szkolnej - Higiena osobista okresu dojrzewania. Środę podsumowała prelekcja dla rodziców na temat: „Fizyczne, społeczne i psychiczne skutki nałogowego korzystania z telefonów komórkowych”, którą wygłosiła pedagog PPP w Braniewie. Czwartek ogłosiliśmy dniem “poza zasięgiem”, czyli dniem bez telefonów komórkowych. W eksperymencie wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy nie przynieśli tego dnia telefonów do szkoły i tym samym sprawdzili, czy aby nie są niewolnikami tych urządzeń. Piątkowi przyświecało hasło: “Bezpieczni my! Jak bezpiecznie spędzać wolny czas i nieść pomoc innym”. Tu z pomocą przyszli strażacy ochotnicy z OSP Frombork, którzy przeprowadzili mini kursy udzielania pierwszej pomocy i właściwego postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Szkolny Tydzień Profilaktyki to doskonała okazja, by edukować i przybliżać młodym ludziom problemy czyhające na nich w codziennym życiu. To także pięciodniowa lekcja tego, jak sobie z nimi radzić, jak skutecznie pomagać innym i gdzie szukać pomocy. W ramach STP oprócz licznych prelekcji i warsztatów odbyły się również: konkurs wiedzy o zdrowiu i uzależnieniach, konkurs plastyczny, konkurs na piosenkę lub rymowankę o zdrowiu.

Skip to content