Przeskocz do treści

Szkolny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Ortografa i Ortoklasy 2017.

24 października odbył się coroczny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Ortografa i Ortoklasy 2017. Do ortograficznych zmagań przystąpili przedstawiciele klasy VII oraz II i III gimnazjum. Drużyny klasowe składały się z siedmiu uczestników. Konkurs obejmował dwa etapy- dyktando zdaniowe i ćwiczenia ortograficzne sprawdzające znajomość zasad poprawnej pisowni. Na ogólny wynik składały się się punkty uzyskane zarówno z pierwszego, jak i drugiego etapu. Każdy uczestnik został sklasyfikowany indywidualnie, ale miał też ogromny udział w ogólnej punktacji klasy. Okazało się, że najsilniejszą drużynę wystawiła klasa II gimnazjum, która zdobywając 650, 5 p. została Ortoklasą 2017. W tej też klasie znalazł się najlepszy Ortograf w osobie Seweryna Gdowika, który zdobywając 120 p. został jednocześnie Ortografem w Ortoklasie 2017.
W punktacji klasowej II miejsce zajęła, debiutująca w rozgrywkach, klasa VII zdobywając 616 p.
Trzecie miejsce przypadło w udziale klasie III gimnazjum, która zebrała 577,5 p.
W punktacji indywidualnej II miejsce zajęły uczennice klasy II: Julia Gawłowska i Karolina Ślusarska (101 p.). Miejsce III zarezerwowała sobie Wiktoria Jaworska z klasy III (98,5 p.).
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości w dalszym zgłębianiu tajemnic, jakie kryje w sobie ORTOGRAFIA.

Skip to content