Przeskocz do treści

Szkolny Dzień Jedzenia i Gotowania

8 października uczniowie klasy II b uczestniczyli w przygotowywaniu zdrowego śniadania w ramach obchodów Szkolnego Dnia Jedzenia i gotowania. Dla uczniów był to dzień szczególny.

Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w naszej klasie.
Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Wspólnie obejrzeliśmy film pt. Z kultura przy stole. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach. Było wesoło, smacznie i sympatycznie.  
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Skip to content