Przeskocz do treści

Święto Patrona Szkoły

19 lutego obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uczniowie brali udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię… ” i konkursie plastycznym „ Kosmos- Kopernik tu namieszał”,

w którym udział wzięły szkoły z powiatu braniewskiego i dwie szkoły z powiatu elbląskiego. Tego dnia odbył się też konkurs wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika. W konkursie wiedzy rywalizowali ze sobą reprezentanci każdej z klas. Dodatkowym elementem było wykonanie i zaprezentowanie lapbooka „Mikołaj Kopernik”. Zwyciężyła klasa V a, którą reprezentowali uczniowie: Maja Szyrwińska, Oliwier Woźnica, Daniel Gajewski. Drugie miejsce zajęła klasa VI a: Patrycja Niewiadomska, Aleksander Stankiewicz, Sebastian Zabłocki. Na podium stanęli też uczniowie z klasy IV: Oliwia Rutka, Jan Gawłowski, Kajetan Jakóbczyk.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym odbyło się w Wozowni Sztuk, a w konkursie wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika w Muzeum im. Mikołaja Kopernika. Czytaj dalej >>>>

18 lutego odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię… ”, który zapoczątkował obchody święta patrona szkoły. Jury w składzie: Małgorzata Czupajło, Magdalena Hołubowska oraz Krystyna Sieniawska wysłuchało recytacji ponad 30 uczestników. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco.

Kategoria – przedszkole

I miejsce: Maria Misiura
II miejsce: Dawid Makutunowicz,
III miejsce: Jan Jarzyński

Kategoria klas I – III

I miejsce: Michał Gałązka z kl. III
II miejsce: Julia Semków z kl. III
III miejsce: Aleks Myczkowski z III
Wyróżnienia: Wiktoria Morgut z kl. II, Łucja Sadkowska z kl. I a

Kategoria klas IV – VIII

I miejsce: Natalia Posiadała z kl. VII
II miejsce: Diana Żylińska z kl. V b
III miejsce ex aequo: Igor Mąka z kl. VI b, Wiktoria Przychodzień z kl. VI a
Wyróżnienia: Zuzia Łacman z kl. Va, Amelia Zielińska z kl. VIa, Kacper Druskis z kl. VIII

Uroczystość szkolna odbyła się w czasie licznych zachorowań uczniów. Organizatorzy postanowili przenieść termin uroczystego apelu, podczas którego miało odbyć się wręczenie nagród za konkurs recytatorski. Niestety sezonowe przeziębienia nie zdążyły się zakończyć, kiedy w kraju ogłoszono stan epidemiczny i zamknięto placówki oświatowe. Nie wiemy, czy w bieżącym roku szkolny powrócimy do szkoły, dlatego informacje o wynikach odbytych konkursów przekazujemy drogą internetową, pozostając z nadzieją , że w przyszłym roku szkolnym obchody święta patrona szkoły odbędą się już bez zakłóceń.

Skip to content