Przeskocz do treści

Święto Konstytucji 3 Maja

W piątek, 29 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 8 a Bogdańska Oliwia, Dąbrowski Jakub, Konopka Maja, Krakowiak Kuba, Makarewicz Radosław, Niewiadomska Patrycja, Przychodzień Wiktoria, Stankiewicz Aleksander, Wojtusiszyn Mateusz, Zabłocki Sebastian, Zając Patrycja i Zielińska Amelia

reprezentując w swoim przedstawieniu przedstawicieli szlachty, rzemieślników i reformatorów czasu oświecenia w postaciach: Hugona Kołłątaja, Ignacego Potockiego i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, przedstawili reformatorskie założenia pierwszej w Europie Konstytucji. „Witaj majowa jutrzenko” zaśpiewana przez klasę 5 uczciła naszą polską krainę. „Wiwat Maj, piękny Maj” zabłysnął. Znaczenie tego święta pięknie wyśpiewała Wiktoria Przychodzień w piosence Marty Bizoń „Taki kraj”. Podsumowaniem akademii był polonez w biało- czerwonych barwach, zatańczony przez uczniów klas 7 a i 7 b oraz myśl Józefa Piłsudskiego , którą na zakończenie przytoczyła pani Dyrektor: „ Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”. Majowe święto, po długim czasie pandemii godnie, wspólnie i z pełnym szacunkiem uczcili wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Skip to content