Przeskocz do treści

Światowy Dzień Walki z Aids

1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Aids. Na szkolnych korytarzach pojawiły się wykonane przez uczniów plakaty przybliżające prawdziwe oblicze choroby, która pozostaje niepokonaną już od ponad 30 lat. W geście solidarności z chorymi na HIV i Aids, uczniowie i nauczyciele przez cały dzień nosili czerwone kokardki symbolizujące wsparcie dla wszystkich tych, którym przyszło zmagać się z tą straszna chorobą. Podczas zajęć z pedagogiem i pielęgniarką zaprezentowano młodzieży film pt.: "Aids, epidemia wciąż niepokonana". Po filmie w każdej klasie (VII, I i II gimnazjum) odbył się konkurs wiedzy o HIV i Aids. Najlepsi zostali nagrodzeni i byli to:
w klasie VII Patryk Bajor,
w klasie II Mateusz Mrożek,
w klasie III Wiktoria Jaworska i Michał Ziółkowski.

Skip to content