Przeskocz do treści

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie nie tylko sami mogli sprawdzić się w umiejętności mnożenia i dzielenia podczas przerw,  ale też przetestowali dorosłych sprawdzając, czy pamiętają „tabliczkę”.

W ramach akcji: Młodzi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę znają, młodzież odwiedziła różne instytucje i wyszła na ulice naszego miasta, by zaprosić mieszkańców do powtórki z matematyki. Napotkani fromborczanie, turyści i przedstawiciele różnych profesji bardzo chętnie poddali się egzaminowi. Udało nam się przyznać wiele tytułów Mistrzów Mnożenia i nagrodzić zwycięzców słodką nagrodą. Okazuje się, że tabliczka mnożenia jest w życiu potrzebna i bezapelacyjne warto ją umieć. Dla tych, którym nie udało się zdobyć mistrzowskiego tytułu szansa powróci w następnym roku. Jest zatem czas, by jeszcze trochę poćwiczyć.

Skip to content