Przeskocz do treści

Światowy Dzień Origami

Światowy Dzień Origami przypada 24 października. W związku z tym uczniowie przebywający tego dnia w świetlicy szkolnej zgłębiali elementy tej japońskiej sztuki składania papieru. Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Uczniowie zaczęli od prostych figur, wymagających kilku złożeń. Z pomocą nauczyciela samodzielnie wykonali pieski, kotki, odpowiednio zginając kwadratowe kartki papieru. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Własnoręcznie wykonane przez uczniów Origami dało dzieciom dużo radości i satysfakcji oraz wzbogaciło świetlicową galerię prac plastycznych.
Wszystkim uczniom dziękuję za aktywny udział w zajęciach.
Wychowawca świetlicy Marta Jaczewska

Skip to content