Przeskocz do treści

„Robotyka dla dzieci”

08.05.2017r. uczniowie kl.IIIa SP wraz z wychowawczynią klasy Bożeną Baniewicz i rodzicami pojechali na zajęcia z „Robotyki dla dzieci” i do pierwszej w Elblągu „Manufaktury słodyczy”. Zajęcia z robotyki były połączone z nauką i zabawą. Podczas tych warsztatów uczniowie zostali wprowadzeni w nowoczesny świat techniki. Na warsztacie dzieci poznały krok po kroku budowę robota. Na własne oczy mogły przekonać się jak działa robot, który samodzielnie zbudowały i zaprogramowały. Mogły też udoskonalić swój robot rozwijając twórcze myślenie i kreatywność. Dzięki zajęciom poznały takie pojęcia jak: mikrokomputer, czujnik ruchu czy przekładnia pasowa. Był czas na zabawę, gdzie dzieci testowały i omawiały roboty. Dzieci pracowały na najnowszych zestawach LEGO Mindstorms EV3. Zajęcia poprowadził nauczyciel i pasjonat informatyki. Po tych zajęciach udaliśmy się do „Manufaktury słodyczy”, gdzie dzieci zobaczyły pokaz ręcznego wyrobu słodyczy oraz zostały poczęstowane ciepłymi cukierkami. Każde dziecko wykonało własny lizak. Następnie każdy uczestnik otrzymał paczuszkę karmelowych cukierków przygotowanych przez pracujące tam panie. Organizatorem wyjazdu była pani Elwira Dąbrowska. Rodzice sami swoimi samochodami zawieźli dzieci do Elbląga. Pani Elwirze Dąbrowskiej, Panu – Jarosławowi Makarewiczowi, Tomaszowi Stankiewiczowi i Sławomirowi Niewiadomskiemu – ogromne podziękowanie.

 

Skip to content