Przeskocz do treści

Przerwa na czytanie 27.10.2023 r.

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Ważnym wydarzeniem, odbywającym się w ramach święta bibliotek szkolnych jest międzynarodowa akcja Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

27października w czasie wszystkich przerw międzylekcyjnych dzieci, młodzież i dorośli czytali wybrane przez siebie książki. Czytali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły różne książki, w różnych miejscach i pozycjach. Uczniom klasy pierwszej czytali starsi koledzy z klasy IV b. Zaangażowanie widoczne było gołym okiem, dzieci czytały z zaciekawieniem, rozbawieniem, ekscytacją nie tylko w czasie przerw, ale i na zajęciach odbywających się w świetlicy szkolnej. Wielu uczniów wypożyczone z biblioteki książki zabrało do domu, by doczytać rozpoczętą w szkole historie. To dobry moment, by polubić czytanie i zostać stałym bywalcem biblioteki.

Skip to content