Przeskocz do treści

Podróż do Szwecji

Przy okazji omawiania lektury Dzieci z Bullernyn Astrid Lindgren klasa III b z Fromborka wybrała się w podróż do Szwecji. Choć na chwilkę mogliśmy się przenieść w magiczny świat Astrid Lindgren. Zaczęliśmy poznawanie Szwecji od Vimmerby.

Maleńkiej miejscowości, ale za to z gigantyczną atrakcją i dla dzieci, i dla dorosłych - Astrid Lindgren World. Miejsce nieprzypadkowe, bo właśnie tu w 1905 roku urodziła się Astrid Lindgren.
Podczas zajęć informatycznych, za pomocą przeglądarki google uczniowie  samodzielnie wyszukiwali najważniejsze informacje i ciekawostki o Szwecji. Dzięki temu poznali symbole narodowe, święta w Szwecji, stworzyli słowniczek z podstawowymi słówkami i zwrotami, ale także mogli pozwiedzać najbardziej interesujące miejsca w Szwecji.

Jak wiemy Szwecja słynie z połowów. Oferuje mnóstwo możliwości dla wędkarza, zarówno na terenie jezior jak i w wodach płynących, wzdłuż rozwiniętego wybrzeża morskiego oraz na pełnym morzu. Kolejną atrakcja pobytu w Szwecji było uczestnictwo w wirtualnym połowie ryb, a przy okazji uczniowie klasy III b poznali gatunki ryb morskich. Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczną Ryba moich marzeń.

Skip to content