Przeskocz do treści

Pierwszoklasiści odwiedzili Posterunek Policji we Fromborku

18.10.2017r. uczniowie kl.1 pod czujnym okiem dzielnicowego -  policjanta pana Arkadiusza Kaczyńskiego przypomnieli zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Uczyli się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawali wybrane znaki drogowe. Odwiedzili Posterunek Policji we Fromborku. Na miejscu czekał na nich Kierownik Posterunku Policji pan Kazimierz Kubiak, który oprowadził je po budynku Komisariatu i opowiedział o pracy w policji. Wycieczka była wypełniona atrakcjami, uczniowie mogli zobaczyć wiele sprzętów pomocnych policji w codziennej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną itd. W czasie spotkania pan policjant przypomniał dzieciom  numer alarmowy na policję 997 i 112. Następnie przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjny radiowóz, zerknąć, co też znajduje się w środku oraz   posiedzieć na kładzie.

Skip to content