Przeskocz do treści

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2016

Uroczyste świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Przygotowana przez przedstawicieli uczniów klas I – III szkoły podstawowej akademia odbyła się 10 listopada 2016 r.
Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pani dyrektor Sylwia Mechlińska, przewodnicząca Miasta i Gminy Frombork pani Barbara Kędzierska oraz pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. W programie artystycznym o charakterze patriotycznym, uwagę zwracały doskonale przygotowane kostiumy występujących, odświętny strój pozostałych uczniów biorących udział w akademii, jak również dekoracje i rekwizyty. Wśród występujących znaleźli się m.in. ułani, zaborcy i główna postać - Polska. Akademia była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wspólnego śpiewu wielu znanych i bliskich sercu każdego Polaka pieśni patriotycznych.

Do występu uczniów przygotowały: p. Bożena Baniewicz, Barbara Gawron, Marta Jaczewska, Anna Janowiak i Agata Stankiewicz.

Wizyta w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

15 listopada powyższy występ uczniowie zaprezentowali pacjentom i personelowi miejscowego szpitala. Widzowie brali aktywny udział w śpiewaniu hymnu i pieśni patriotycznych. Występ dzieci został nagrodzony ogromnymi brawami i owacjami na stojąco. Miłą niespodzianką na koniec był przygotowany przez personel szpitala słodki upominek dla każdego ucznia.

Po raz trzeci mali artyści zaprezentowali swój występ przed rodzicami w czasie zorganizowanego 16 XI 2016 r. śródokresowego zebrania rodziców. Tego dnia dzieci również zostały ciepło i życzliwie przyjęte, a wielu rodziców uwieczniało swoje występujące pociechy na nagraniach i zdjęciach.

Skip to content