Przeskocz do treści

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku w związku z obchodzonym Międzynarodowy Miesiącem Bibliotek Szkolnych chętni uczniowie z młodszych klas przychodzili po zakończonych zajęciach lekcyjnych do biblioteki szkolnej na Spotkania z Kubusiem Puchatkiem. Słuchali przygód sławnego misia i wspólnie z nim przemierzali, w swojej wyobraźni, ścieżki Stumilowego lasu. Na zakończenie spotkań przenieśli swoje wrażenia na papier. Ich prace zostały wyeksponowane na wystawie pod hasłem „Spotkania z Kubusiem Puchatkiem”.
Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficznym „Czytanie bez granic”. Pokazali na swoich zdjęciach, że czytać można niemal wszędzie. Z każdej klasy mogły wpłynąć maksymalnie 3 zdjęcia. Łącznie zgłoszono ich 10. Po 3 zdjęcia z kl. IV a i VII, 2 – z kl. II gimn. i po 1 z kl. IV b i V. Zostały one wyeksponowane na tablicy obok biblioteki i przez tydzień trwało głosowanie na najciekawsze zdjęcie. Wyniki głosowanie przedstawiają się następująco. Łącznie oddano 98 głosów w tym 5 głosów nieważnych. Każde zdjęcie miało swoich wielbicieli, jednak niektóre z nich zdobyły zdecydowanie więcej głosów i zwyciężyły.
Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce (29 głosów) – zdjęcie nr 10, autor Igor Wojtas, kl. IV b
II miejsce (25 głosów) – zdjęcie nr 5, autor Oliwia Wojtowicz, kl. VII
III miejsce (15 głosów) – zdjęcie nr 8, autor Julia Gawłowska, kl. II gimn.
Wyniki klas (łączna ilość punktów za wszystkie zdjęcia danej klasy)
I miejsce – klasa VII, zdjęcia nr 5, 6, 7, łącznie 31 głosów
II miejsce – klasa IV b, zdjęcie nr 10, łącznie 29 głosów
III miejsce – klasa II gimn., zdjęcia nr 8, 9, łącznie 18 głosów
Gratulujemy zwycięzcom.

Skip to content