Przeskocz do treści

Międzynarodowy Dzień Kropki

14 września po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie, a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja, pobudzenie pomysłowości i zachęcenie do twórczego, działania. Uczniowie klas I-III w przebraniach w kropki, wykonywali pracę plastyczną na temat "Świat kropek". Wszystkie prace zostały umieszczone na "Drzewie talentów" na korytarzu szkolnym. Starsi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami korzystania   z nowoczesnych technologii. W różnych miejscach budynku szkoły umieszczone były duże kropki z kodami QR, które należało odszukać, odczytać za pomocą odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na telefonie lub tablecie, starannie zapisać na kartce i dostarczyć do biblioteki lub świetlicy szkolnej. Tu liczył się też czas „Kto pierwszy ten lepszy”. W kodach ukryte były hasła dotyczące czytania. W świetlicy szkolnej również świętowaliśmy ten dzień. Brały w nim udział klasy: VA, VB, VI, VII. Na początku oglądaliśmy film o Vashti, który pozwolił zrozumieć, że każdy  z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Powstała duża galeria kropkowych prac (połącz kropki, co powstanie z kropki, zakoduj kropki). Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów. Na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych dzieci rozwijały swoją inwencję twórczą. Uczniowie klasy II łączyli kropki a powstały obrazek kolorowali. Obrazek został umieszczony w ramce   w kropek.  Natomiast uczniowie klasy V projektowali ramkę do planu lekcji również z kropek. W przyszłym roku też kropkujemy!

Skip to content