Przeskocz do treści

Międzynarodowy Dzień Białej Laski- “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

Już kolejny raz odpowiedzieliśmy na apel kolegów i koleżanek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Bydgoszczy i przyłączyliśmy się do kampanii społecznej pod hasłem: “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski, gościliśmy w naszej szkole niewidomego absolwenta bydgoskiego ośrodka, pana Mikołaja Kosickiego, który jest zarazem mieszkańcem Fromborka. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą pan Mikołaj przybliżył problem osób niewidomych i niedowidzących. Podzielił się swoją historią, dał pokaz czytania książek napisanych pismem Braille’a, opowiedział o swoich pasjach i marzeniach, a także zademonstrował kilka gadżetów ułatwiających życie ludziom, takim jak on. Uczniowie mieli do pana Mikołaja mnóstwo pytań m.in. czy posługuje się telefonem komórkowym oraz jak przygotowuje posiłki i wybiera ubrania. To była również bardzo ciekawa lekcja o tym, jak mądrze pomagać ludziom z dysfunkcją wzroku. Dodatkowo na zajęciach języka polskiego uczniowie pisali listy do kolegów i koleżanek z Bydgoszczy zapewniając ich o tym, że zawsze mogą liczyć na życzliwą pomoc i wsparcie, ponieważ to właśnie hasło- Mądrze pomagać! stało się myślą przewodnią obchodów Dnia Białej Laski w naszej szkole.  >>>>zdjęcia

Skip to content