Przeskocz do treści

Konkurs ortograficzny o tytuł Ortografa i Ortoklasy 2023 rozstrzygnięty.

Konkurs ortograficzny o tytuł Ortografa i Ortoklasy stał się już tradycją naszej szkoły. W wyścigu o cenne miano stanęli uczniowie klas 4-8 startując w dwóch kategoriach (klasy 4- 6 i klasy 7-8). Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i ćwiczeń ortograficznych sprawdzających znajomość zasad poprawnej pisowni.

 Na wynik końcowy ucznia składała się suma punktów z obu części. Bezkonkurencyjną, w ortograficznych zmaganiach, okazała się, w kategorii klas 4-6, klasa  6 zostając tym samym Ortoklasą 2023. W tej samej kategorii Ortografem 2023 została, co ciekawe, uczennica klasy 4a Julia Słomińska. Wielki brawa należą się debiutującej w konkursie uczestniczce, która pokonała wielu starszych i bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki.

W kategorii klas 7-8, tytuł Ortoklasy zdobyła klasa 8a, z której został  również wyłoniony Ortograf 2023, czyli Maja Szarwińska.

Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok w wyścigu o kolejny tytuł.

Skip to content