Przeskocz do treści

„Jaś i Małgosia”

30 listopada uczniowie kl. I - III pojechali do BCK w Braniewie na spektakl teatralny Braci Grimm „Jaś i Małgosia” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Uczniowie poznali postacie z baśni: Jasia, Małgosię, Drwala, Macochę, Kocura i Czarownicę. Całość przedstawienia została opowiedziana żywym uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi sprawiły, że sceny grozy przeplatały się z sytuacjami pełnymi humoru. Czytelna i pouczająca treść wprowadziła najmłodszych widzów w baśniowy urok opowieści. Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, do tego niesamowite efekty świetlne, połączone z żywiołową muzyką i ekspresyjną grą aktorską na długo pozostaną w pamięci młodych widzów. Po powrocie do szkoły uczniowie wszystkich klas wypowiadali się ustnie lub pisemnie na temat tego co im się najbardziej podobało, a co nie oraz wykonali ilustrację do obejrzanego przedstawienia.

Skip to content