Przeskocz do treści

„Jak nie czytam, jak CZYTAM”

2 czerwca 2017 r. wzięliśmy udział w II edycji akcji ogólnopolskiego, masowego czytania, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne „Jak nie czytam, jak czytam”. Do akcji przyłączyły się również przedszkolaki ze swoimi paniami.
O godzinie 10.00 ruszyliśmy na Rynek z transparentami promującymi czytanie. Tam uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli napis CZYTAMY. Następnie wszyscy zebrani wysłuchali interpretacji zabawnego utworu Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka” w wykonaniu zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz nauczyciela bibliotekarza. Przez kolejne 10 minut około 220 osób czytało ulubioną książkę przyniesioną z domu lub wypożyczoną z biblioteki. Na koniec rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszego czytelnika roku szkolnego 2016/2017”.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli do ręki książkę i w ten sposób zaznaczyli swój udział w akcji. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do p. Marcina Zabłockiego, który przy użyciu drona stworzył film dokumentujący nasze przedsięwzięcie.
Koordynatorami akcji były p. Barbara Gawron i Marta Tokarska.

Skip to content