Przeskocz do treści

Żywa lekcja przyrody

Żywa lekcja przyrody, czyli „oko w oko” z egzotycznymi zwierzętami z hodowli Pana Jarosława Rejmera i Barbary Czuber z Torunia.

17 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Barbarę i Pana Jarosława, którzy przywieźli z Torunia swoją kolekcję egzotycznych zwierząt. W podświetlonych terrariach uczniowie mogli obejrzeć między innymi: olbrzymie patyczaki, straszyki, liśćce, kameleony, skorpiona, gekony, wije, modliszki, ptaszniki oraz karaczany. Podziwiając wystawę usłyszeli bardzo wiele ciekawostek, związanych między innymi z budową, zwyczajami i środowiskiem życia tych niezwykłych zwierząt. Wiele z nich można było zobaczyć z bliska, dotknąć a nawet wziąć do ręki. Prowadzący zajęcia w ciekawy sposób przekazywali uczniom różne ciekawostki z życia tych zwierząt, a słuchający uważnie i odpowiadający poprawnie na pytania zostali nagrodzeni żywymi okazami patyczaków i straszyków. Pozostali mogli je zakupić i założyć hodowle domowe. Mamy nadzieję, że okażą się dla wszystkich udane i będą ciekawym przeżyciem oraz przedłużeniem tej żywej lekcji przyrody.

Font Resize