Zawody ratownicze „Pięciobój Ratowniczy 2022”.

10-06-2022 na terenie Szkoły Podstawowej w Pieniężnie odbyły się zmagania ratownicze uczniów szkół podstawowych.
Do rywalizacji przystąpiło łącznie osiem zespołów, które reprezentowały szkoły z Braniewa ,Fromborka, Lechowa, Płoskini i Pieniężna. Każda drużyna składała się z 4 zawodników,

Naszą szkołę reprezentowali: Ksawery Karabela, Adam Niedźwiecki, Maja Szyrwińska, Oliwier Woźnica, Julian Chrzanowski, Jakub Dąbrowski, Mateusz Wojtusiszyn i Igor Mąka.
Zespoły zmierzyły się z zadaniami ratowniczymi: prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przekazywanie informacji o zdarzeniu dla podmiotów ratowniczych, układanie poszkodowanych w pozycji bezpiecznej i sztafeta ratownicza. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji ratowniczych czuwali sędziowie, którzy oceniali wykonywane przez zawodników zadania.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Braniewie
2 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Braniewie
3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Pieniężne
4 miejsce - Szkoła Podstawowa we Fromborku
5.miejsce - Szkoła Podstawowa w Lechowie
6 miejsce - Szkoła Podstawowa we Fromborku
7 miejsce - Szkoła Podstawowa w Płoskini oraz Szkoła Podstawowa w Lechowie

Każda z drużyn otrzymała medale, dyplomy i nagrody.