Przeskocz do treści

Zajęcia z pielęgniarką

20 maja 2022 r. w klasie II b odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną, panią Grażyną Rynkun. Zajęcia dotyczyły przedmedycznej pierwszej pomocy. Na początku dowiedzieliśmy się co zawiera torba ratunkowa - znaleźliśmy tam bardzo ciekawe rzeczy.

Następnie pani pielęgniarka opowiedziała w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Zasadniczą częścią spotkania było omówienie i pokazanie udzielania pierwszej pomocy przy złamaniu kończyny górnej bądź dolnej, krwotoku z nosa oraz bandażowania. Następnie dzieci dobrały się w pary i już samodzielnie ćwiczyły na sobie unieruchomienie złamanej ręki chustą trójkątną, usztywnienie w razie złamania oraz sposób ułożenia w pozycji bezpiecznej. Najważniejsze, że teraz już wiadomo, jak postępować podczas krwotoków z nosa. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad i bardzo chętnie brały udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Więcej zdjęć...>>>>

Skip to content