Z ekologią na Ty

Uczniowie klasy III b w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Z ekologią na Ty podczas zajęć przyrodniczych poznali warstwy lasu. Na podstawie wiadomości  zdobytych w szkole oraz lekcji w plenerze, uczniowie poznali warstwową budowę lasu,

przypomnieli sobie gatunki drzew liściastych i iglastych, gatunki zwierząt,  a także informacje na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Aby przedłużyć kontakt z przyrodą i zachować wspomnienie przyjemnych chwili spędzonych w parku młodzi artyści pracując w grupach, wykonali makietę jesiennego lasu. Makiety wykonywali, przy użyciu elementów przyrody: mchów, liści, kasztanów, patyków... Ostatnim krokiem był opis swoich prac i omówienie poszczególnych pięter warstw lasu.