Przeskocz do treści

Wyjazd do kina i  warsztaty kulinarne

04 października uczniowie klasy III a oraz  III b wybrali się na warsztaty kulinarne do restauracji Pomidor Cud - Malina oraz kina Światowid w Elblągu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem restauracji,  przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku oraz samodzielne przygotowanie pizzy.

Najpierw uczniowie zapoznali się z etapami wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania. Po zapoznaniu się z techniką wykonania pizzy, dzieci wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze z ulubionymi składnikami. Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, uczniowie mieli czas na przypomnienie sobie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie przystąpiły do degustacji. Nasze łakomczuchy zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna. Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).
Z pełnymi brzuchami i pełni szczęścia udaliśmy się do kina Światowid na fantastyczny film pod tytułem King - mój przyjaciel lew.
Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do domu bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia.
Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom restauracji Pomidor Cud- Malina za miłe przyjęcie.

Skip to content