Przeskocz do treści

Wycieczka zawodoznawcza na Drogowe Przejście Graniczne w Grzechotkach

24.04.2018. uczniowie klasy II i III gimnazjum, w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej na Drogowe Przejście Graniczne w Grzechotkach. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy i służby funkcjonariuszy straży granicznej oraz celników. Uczniowie odbyli spacer po przejściu granicznym, zobaczyli psa tropiącego w akcji, obejrzeli i wypróbowali sprzęt używany przez celników i strażników granicznych. W drodze powrotnej młodzież odwiedziła również odbywające się w Braniewie Targi Pracy i Edukacji. Tam zainteresowani mogli zebrać informacje na temat lokalnego rynku pracy i zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych z naszego regionu.

 

Skip to content