Przeskocz do treści

Wycieczka do Torunia

W dniach 10 i 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 4a i 5a wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Torunia. Wyjazd odbył się we wczesnych godzinach rannych.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie starej części miasta z przewodnikiem. Zobaczyliśmy Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika, katedrę św. Janów z zegarem flisaczym, pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa z Piernikową Aleją Gwiazd, pomnik Filusia. Uczniowie podziwiali piękne, stare budowle toruńskie pamiętające czasy Krzyżaków.

Ważną częścią wycieczki było przeniesienie się 500 lat wstecz czyli wizyta w Piwnicy Toruńskich Partaczy. Pośród zapachu różnych przypraw, takich jak: kardamon, imbir uczniowie dowiadywali się, jak w XVI wieku pieczono pierniki, które stały się wizytówką Torunia. Dodatkową atrakcję stanowiło samodzielne przygotowanie ciasta i pieczenie pierników przez dzieci.
Następnego dnia była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zapewniono nam tutaj wiele wspaniałych atrakcji. Zwiedzaliśmy wystawy interaktywne na poszczególnych piętrach, wykonywaliśmy doświadczenia i zdobywaliśmy wiedzę poprzez zabawę, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

W dobrych humorach, bogatsi o nowe wiadomości i umiejętności zdobyte poprzez zabawę, wróciliśmy do domu.

Skip to content