Przeskocz do treści

Wycieczka do Gdyni

18 maja 2018 roku klasy V, VI i VII z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Gdyni. Główną atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Experyment, gdzie uczniowie mogli własnoręcznie przeprowadzać doświadczenia fizyczne i chemiczne, poznać tajemnice ludzkiego ciała, zbadać- z jaką siłą można uderzyć w ścianę, doświadczyć trzęsienia ziemi i różnego rodzaju iluzji optycznych.
Podczas wizyty w Centrum Nauki uczniowie brali udział w zajęciach "Chemia pod napięciem"- gdzie sprawdzali między innymi, co zrobić, by płynął prąd. Druga grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach "Kryptonim Experyment", podczas których rozwiązywano zagadki, by odnaleźć szyfr do sejfu, w którym ukryty był skarb.
Po wizycie w Experymencie był także czas na spacer po Skwerze Kościuszki i kupno pamiątek.
Wszyscy bawili się świetnie i w bardzo dobrych humorach wrócili do domów.

Skip to content