Przeskocz do treści

Wirtualna podróż do Wielkiej Brytanii

Dla uczniów naszej szkoły nie ma rzeczy niemożliwych. Choć na świecie pandemia i wszelkie wyjazdy są ograniczone- dziesięcioro uczniów wybrało się w wirtualną podróż do Wielkiej Brytanii w ramach projektu Erasmus+.

Spotkanie odbyło się 12 maja i uczestniczyli w nich uczniowie szkół partnerskich z Wielkiej Brytanii: Monks Abbey Primary School,  Bishop King Church of England Primary School,  St Peter at Gowts Church of England Primary School oraz z Polski: Szkoła podstawowa nr. 18 im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu, Szkoła Podstawowa w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Podczas spotkania online uczniowie dowiedzieli się jak wygląda nauka w czasie pandemii w obu krajach, poznali strukturę szkół w Wielkiej Brytanii i Polsce oraz mogli wykazać się wiedzą na temat legend: „The Lincoln Imp” oraz „Legenda o Świętym Kamieniu”. W rywalizacji na platformie Kahoot nasi uczniowie byli nie do pokonania. Wszyscy bawili się znakomicie, chociaż woleliby udać się w prawdziwą podróż. Kto wie, może w przyszłości?
Anna Kupiec
Monika Rosa- Olejniczak

Prezentacja

Skip to content