Przeskocz do treści

Konkurs wiedzy o patronie “Spacer z Kopernikiem”

17 lutego b.r. uczniowie klas IV- VI spacerowali ulicami naszego miasta i poznawali jego tajemnice związane z życiem patrona szkoły, Mikołaja Kopernika. Po spacerze odbył się konkurs, który zorganizowali: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku oraz wychowawcy klas IV – VI. Uczniowie napisali test, w którym musieli wykazać się wiedzą na temat życia i dzieła Mikołaja Kopernika. W Jury konkursu zasiadły panie Małgorzata Czupajło (Muzeum Mikołaja Kopernika) i Anna Kupiec (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika).
W konkursie wiedzy o patronie “Spacer z Kopernikiem” pięcioro uczniów zajęło pierwsze miejsce, zdobywając po 23 punkty na 25. Są to:

Nina Tulisow
Oliwia Wójtowicz
Martyna Mieczkowska
Weronika Ilgert
Filip Woźniak

Gratulujemy!!!!

Skip to content