Przeskocz do treści

Tablety na lekcji

W ramach wykorzystywania nowoczesnych technologii uczniowie klas IIb i IIIa podczas zajęć polonistycznych i matematycznych używali tabletów. Na początek korzystaliśmy z aplikacji kody Qr, kostki, kids paint, pic collage. Dzięki temu uczniowie byli zmotywowani, niezwykle aktywni, nikt się nie nudził, mogliśmy zastosować urozmaicone zadania. Ucząc się przez zabawę uczniowie podnosili swe umiejętności w zakresie technologii. Mała liczba urządzeń nie przeszkadzała nam w pracy - stosowaliśmy pracę w grupach lub w parach (dzieci rozwijają umiejętność pracy w grupie, uczą się komunikować, słuchać, współpracować, uczą się odpowiedzialności - przy okazji są realizowane cele edukacji społecznej). Nie ma nudy - każda lekcja jest inna i ciekawa. Z pewnością nieraz wykorzystamy na zajęciach tablety.


Informacja: Bożena Baniewicz i Marta Jaczewska

Skip to content