Przeskocz do treści

Szkolny Tydzień Profilaktyki w klasie 2b

W dniach 06.09.2021 - 10.09.2021 w klasie 2 b odbył się
Szkolny Tydzień Profilaktyki po hasłem: Znowu razem!!!!- czyli odnawiamy relacje koleżeńskie, wspieramy się,  aktywnie i bezpiecznie spędzamy czas oraz uczymy się, pomagamy sobie nawzajem i zapobiegamy zagrożeniom!!!

Pierwszego dnia w czasie zajęć uczniowie omawiali  tematy  ze zdrowym trybem życia, rozmawiali na temat jak radzić sobie ze stresem, lękiem i niepokojem  oraz wykonali pracę plastyczną pt. Kto o zdrowie dba - ten dobrze się ma.  Drugi dzień był dniem mody i kreatywności  pt.  Strój na opak - uczniowie przyszli  w strojach własnego pomysłu. Trzeciego dnia obchodziliśmy  Dzień marchewki - symbolu zdrowego odżywiania i źródła witamin. Każde dziecko ubrało coś pomarańczowego i przyniosło ze sobą marchewkę. Omówiliśmy właściwości marchewki, opisaliśmy jej wygląd oraz wyszukaliśmy ciekawostek o marchewce. Uczniowie samodzielnie wykonali  sok z marchewki. Czwartek był dniem aktywności na rzecz szkoły. Każdy w tym dniu przyniósł  dowolną roślinę, którą posadziliśmy w przyszkolnym klombie. Ostatniego dnia odbyło się spotkanie z pielęgniarką, która przekazała dzieciom jak dbać o zęby, żeby uniknąć próchnicy.

Skip to content