Przeskocz do treści

SZKOLNY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

Dwunasty października w naszej szkole przebiegł pod hasłem: "Ćwicz z nami, jedz i pij zdrowo- walczymy z otyłością!"
W ramach programu Trzymaj Formę, zachęcaliśmy naszych uczniów do refleksji nad składem posiłków, które spożywają.

Celem akcji było to, by uczniowie przemyśleli co jedzą i piją i być może zmienili swoje nawyki żywieniowe. Specjalnie przygotowana gazetka na szkolnym korytarzu, uświadomiła młodym ludziom ile cukru znajduje się w ich ulubionych napojach i słodkich przekąskach. Nasza walka z otyłością miała również na celu zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej. Zaprosiliśmy wszystkich do udziału w aktywnych przerwach. W sali gimnazstycznej, po każdej lekcji, odbywały się wspólne ćwiczenia inicjowane przez uczennice klasy III. Wszystkich ćwiczących obdarowano zdrowym jabłkiem, wodą i mlekiem. Chętnych do wspólnych ćwiczeń nie brakowało, co napawa optymizmem na przyszłość. Dodatkową atrakcją dnia był punkt pomiaru BMI obsługiwany przez chłopców z klasy III. Tu uczniowie mogli się zważyć, zmierzyć i przy pomocy starszych kolegów obliczyć i sprawdzić na siatkach centrylowych swoje BMI.

W ramach dbałości o zdrowie i kondycję uczniów szkoła zorganizowała również pozalekcyjne zajęcia sportowe oraz zajęcia fitness dla dziewcząt, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.00. >>> zdjęcia

Skip to content