ŚWIĘTO SZKOŁY

W dniach 16- 20 lutego 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy 545 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika - patrona Szkoły Podstawowej.
W tych dniach uczniowie uczestniczyli w wielu różnych wydarzeniach.
W piątek, 16 lutego odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Jury w składzie: Maria Jurkiewicz, Maria Łacko oraz Iwona Mroczkowska miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców z licznej grupy ponad 50 uczestników. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco.
Kategoria klas I – III
I miejsce ex aequo: Maja Szyrwińska i Oliwier Klimczak z kl. III a
II miejsce ex aequo: Wiktoria Obłąk z kl. III a i Joanna Szyszło z kl. III b
III miejsce ex aequo: Milena Mrożek z kl. II i Diana Żylińska z III b
Wyróżnienia: Szymon Dymerski z kl. I, Natalia Stolarczyk z kl. III b, Daniel Gajewski, Zuzanna Łacman, Anna Ciszek, Michalina Bebłot i Sebastian Dąbski z kl. III a
Kategoria klas IV – VI
I miejsce ex aequo: Gabriela Kalinowska z kl. IV a, Natalia Posiadała i Oliwia Śledzik z kl. V, Angelika Rogaczewska z kl. VI
II miejsce ex aequo: Igor Mąka z kl. IV b, Amelia Zielińska, Natalia Szwajkowska i Patrycja Zając z kl. IVa
III miejsce ex aequo: Amelia Malinowska z kl. IV b, Patrycja Niewiadomska i Wiktoria Przychodzień z kl. IV a
Wyróżnienia: Igor Kamecki z kl. V, Piotr Łukasik z kl. VI, Maciej Dalidowicz, Nikola Okołowicz, Sebastian Krasiński i Mikołaj Podlecki z kl. IV b
Kategoria klas VII oraz II – III gimnazjum
I miejsce ex aequo: Maja Glegoła z kl. II gimnazjum, Weronika Kopycińska i Nina Tulisow z kl. VII
II miejsce: Maciej Siwek z kl. III gimnazjum
III miejsce: Julia Gawłowska z kl. II gimnazjum
Wyróżnienie: Wiktoria Jaworska z kl. III gimnazjum
W poniedziałek 19 lutego odbył się konkurs kaligraficzny dla uczniów klas I- III, podczas którego uczniowie mieli do napisania tekst związany z życiem Mikołaja Kopernika.
Oto zwycięzcy z poszczególnych klas:
kl. I
I miejsce Aleksandra Zacharenko
II miejsce Bianka Hrybek
III miejsce Filip Dalidowicz
kl. II
I miejsce Alicja Drewniak
II miejsce Milena Mrożek
III miejsce Oliwia Rutka
kl. III
I miejsce Anna Ciszek
II miejsce Ksawery Zygo
III miejsce Julian Chrzanowski
Tego samego dnia uczniowie starszych klas wraz z wychowawcami i nauczycielami odwiedzili Obserwatorium Astronomiczne na Żurawiej Górze, gdzie obejrzeli prezentację przygotowaną przez Panią Małgorzatę Czupajło. Dowiedzieli się ciekawostek o życiu Mikołaja Kopernika oraz o naszym miasteczku. Najbardziej uważni mieli szansę na drobne nagrody.
Wszyscy uczniowie klas IV- VII i gimnazjum uczestniczyli także w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
Kategoria "Junior"
I miejsce klasa IVa
II miejsce klasa V
III miejsce klasa IVb
IV miejsce klasa VI
Kategoria "Senior"
I miejsce klasa II gimnazjum
II miejsce klasa VII
III miejsce klasa III gimnazjum
W poszczególnych klasach największą wiedzą o M. Koperniku wykazali się:
kl. IVa- Aleksander Stankiewicz
kl. IV b- Nikola Okołowicz
kl. V- Maja Szyca
kl. VI- Angelika Rogaczewska
kl. VII- Sebastian Szyrwiński
kl. II gimnazjum- Maja Glegoła i Seweryn Gdowik
kl. III gimnazjum- Michał Ziółkowski
Po południu uczniowie wraz z dyrekcją i pocztami sztandarowymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej.
We wtorek 20 lutego odbył się apel podczas którego podsumowano wszystkie działania i wręczono upominki. Uczniowie najstarszych klas przedstawili plakaty dotyczące życia Mikołaja Kopernika, a laureaci konkursu recytatorskiego zaprezentowali zwycięskie wiersze.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Czupajło za zaproszenie do Parku Astronomicznego na ciekawą prezentację o nieznanych nam faktach z życia patrona naszej szkoły.
Również gorąco dziękujemy za upominki dla uczniów przekazane przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.